Yenilenebilir enerjide Türkiye’nin kişi başına düşen elektrik üretimi, Avrupa Birliği ortalamasının çok altındadır. Bu yüzden, yenilenebilir ve alternatif enerji kaynaklarına çok değerli yatırımlar yapan Inogen, Türkiye’nin elektrik üretim projelerini geliştirmeyi ve enerji açığının kapanmasında da aktif rol almayı planlamaktadır.

Yenilikçi, verimli, çevre ve insan dostu teknolojiler geliştirerek alternatif ve yenilenebilir kaynaklardan enerji üretimine yönelen Inogen, enerji gibi çok stratejik öneme sahip bir alanda, bölgesinin enerji üretimini ve yatırımlarını şekillendiren en güçlü marka olma yolundadır.

Inogen, lisanssız elektrik üretiminde (1 MW’a kadar üretimleri kapsar), yatırımcılar için enerji projeleri geliştirmekte ve son kullanıcılar için anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Sahip olduğu üretim ve mühendislik altyapısı ile enerji sektöründe, açık saha kurulumları, enerji tüketim tesislerinin çatı kurulumları ve konutların güneş enerjisine dönüşümlerine yönelik çözümler geliştiren Inogen, enerji tüketimi yüksek tesislere de özel finansman olanakları hazırlamaktadır.

Türkiye’nin Ege ve güney bölgeleri lisansız elektrik üretimi için en elverişli sahalardır. Inogen, bu bölgelerde kuracağı hizmet merkezleri ile 3 yıl içinde yapılması planlanan 400 MV’lık güneş enerjisi santrallerini projelendirmeyi amaçlamaktadır.

Konstrüksiyon üretimi, güçlü montaj altyapısı ve güneş enerjisi tarlası uygulamalarına yönelik statik hesaplama yapabilme yeteneği ile Inogen, çözüm ortakları için çok önemli avantajlar sunmaktadır.

Mevcut enerji kaynaklarını en verimli şekilde kullanan ve enerji üretiminde yenilikçi, çevre ve insan dostu projeler geliştiren Inogen, bu projeleri yerli ve yabancı yatırımcılarla paylaşmaktadır. Vefa Holding güvencesiyle EPC hizmetleri de sunan Inogen, kurmuş olduğu ulusal ve uluslararası ortaklıklarla da yenilenebilir ve alternatif kaynaklardan enerji üretiminde Türkiye’nin en güvenilir üreticileri arasında yer almaktadır.

 

İnogen Enerji Teknolojileri ve Yatırım A.Ş. - Yenilenebilir Enerjiler adına her şey burada

yegem.com
"Yenilenebilir enerji adına her şey..."

Copyright © 2013 - 2019 Yenilenebilir Enerji Geliştirme Merkezi