ABB güç ve otomasyon teknolojileri alanında küresel liderlerin önde gelenleri arasında yer almaktadır. Merkezi İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan ve yaklaşık 135.000 çalışanı olan firmanın faaliyetleri yaklaşık 100 ülkeye yayılmış durumdadır. ABB hisse senetleri Zürih, Stockholm ve New York borsalarında işlem görmektedir.

 ABB temel olarak dört bölüme ayrılmıştır. Her bölüm kendi içerisinde hizmet verdiği müşteri türüne ve sektöre göre yapılanmıştır.

 Firmanın bu günkü organizasyon yapısının temelleri 1988 yılına dayansa da geçmişi 120 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. ABB'nin başarısı özellikle güçlü bir şekilde odaklandığı araştırma ve geliştirme faaliyetleri tarafından yönlendirilmektedir.

Firmanın dünyada yedi kurumsal araştırma merkezi bulunmakta. Ayrıca, Ar-Ge yatırımlarını farklı pazar koşullarının taleplerini karşılayacak şekilde sürdürmektedir.

 Araştırmaya verilen bu önemin sonucu inovasyon zenginliğiyle kanıtlanmakta. Yüksek gerilim doğru akım enerji iletiminden çığır açan gemi tahrik sistemlerine kadar, modern toplumlarda kullanılan sayısız teknoloji ABB tarafından geliştirilmiş ve ticari ürünlere dönüştürülerek sektörlerin hizmetine sunulmuştur. ABB bugün dünyanın en büyük sanayi motorları ve sürücüleri üreticisi, rüzgar enerjisi sektörü için en büyük jeneratör üreticisi ve dünyadaki enerji şebekeleri için en büyük tedarikçidir.

Resimler

ABB Elektrik Sanayi A.Ş. - Yenilenebilir Enerjiler adına her şey burada

yegem.com
"Yenilenebilir enerji adına her şey..."

Copyright © 2013 - 2019 Yenilenebilir Enerji Geliştirme Merkezi